Masło na kanapce? Świetny pomysł!

Wyobraź sobie piękny letni poranek oraz zapach kawy, który budzi Twoje zmysły. Świeże pieczywo jest już na stole, bierzesz nóż, nakładasz masło i… Hola, hola! Czy masło to dobry pomysł? Czy masło jest zdrowe?

Nie raz mówiono o szkodliwości masła – ma niekorzystny wpływ na wątrobę oraz powoduje zwiększenie tak niechcianych boczków. Może zastanawiasz się nad tym, czym zastąpić masło. Przeczytaj dalszą część, by przekonać się, że nie takie masło złe, jak je malują.

Twoje zdrowie jest najważniejsze

W pewnym wieku zdajemy sobie sprawę z tego, że nasze ciało potrzebuje wsparcia. Szukamy porad, kupujemy suplementy diety, by ciało służyło nam jak najdłużej i by było piękne.

Ochrona przed chorobami

Nie każdy wie, że masło zawiera witaminy, które chronią nasz organizm przed chorobami. Witamy te to: A, D, E i K, czyli witamy rozpuszczalne w tłuszczach. Organizm ich potrzebuje.

Wpływają one na funkcjonowanie układu hormonalnego. Chyba każda kobieta miała wahania nastrojów. Dobrze wiemy, że skutki zaburzeń hormonalnych mogą utrudnić wykonywanie rutynowych czynności, nie mówiąc o skomplikowanych relacjach z innymi ludźmi.

Co więcej, witaminy te budują i wzmacniają tkankę kostną, zapobiegając tym samym osteoporozie. Pozwalają zachować sprawność naszych stawów.

Dowiedziono, że wpływają one korzystnie na układ odpornościowy, chronią nas przed infekcjami, alergiami, nowotworami. Możemy być aktywne, cieszyć się zdrowiem i dobrym samopoczuciem na co dzień.

Zdrowa cera

Stosowanie kremów, maseczek, oczyszczanie, zabiegi na twarz u kosmetyczek i dermatologów są popularne. Marzymy o pięknej cerze. Niejedna z nas wydaje mnóstwo pieniędzy, by dobrze wyglądać. Nawilżanie z zewnętrz to jedno, ważne jest też odżywianie warstw skóry od środka.

Sprzymierzeńcem w pielęgnacji jest witamina A, która zawarta jest także w maśle. Wpływa na stan skóry, włosów i paznokci. Kto z nas nie marzy o zdrowym i promiennym wyglądzie?

Co jeszcze możesz zrobić?

By osiągnąć dobrostan, ciało potrzebuje składników odżywczych zawartych w rozmaitych produktach spożywczych, pamiętajmy więc o zróżnicowanej diecie. Mądry jadłospis i dawka ruchu to przepis na dobre samopoczucie.

To miła wiadomość, że troszcząc się o siebie nie musisz rezygnować z produktów, które lubisz. Jak widzisz, smarowanie kanapki masłem daje garść cennych witamin, które korzystanie wpływają na zdrowie.